"Rozplýváme se nad krásou motýla,
ale málokdy si připustíme,
jakými změnami musel projít,
aby se ke své kráse dopracoval."
~ Maya Angelou 

O mě

Vždycky, když se snažím napsat svůj příběh, ztroskotám na pocitu, že je to takové umělé. Čtenář se sice dozví, že jsem se narodila v Praze, že moje rodina byla problematická a dětství těžké. Že mě pronásledovaly nemoci. Že jsem se několikrát vdala a rozvedla, že se mi mezitím narodila a dospěla úžasná dcera. Že jsem si otevřela textilní studio, tvořila, šila a pak jsem se pod tíhou chronicky neutěšené finanční situace zhroutila a studio jsem zavřela. Že jsem se potýkala s beznadějně nízkým sebevědomím a vstupovala do nezdravých závislých vztahů, které mě ničily. Čtenář se může také dozvědět, že jsem cestovala a účastnila se šamanských ceremonií. Že jsem tančila. Psala básně a kreslila. Že jsem prošla různými workshopy, výcviky a sebepoznávacími tréninky. Že jsem žila v komunitě a že jsem nakonec utekla před všemi svými problémy do Anglie. 

Nějak se mi do těch příběhů o mě, které jsem v minulosti psala, nepodařilo vměstnat, že ten příběh, je příběh skutečné živé bytosti. Jedné holčičky, dívky a mladé ženy a nyní dospělé, zralé ženy. Která to, přes všechny pády, zklamání a neúspěchy, nevzdala. Která stále věří svému dávnému snu o štěstí. A taky věří, že se k tomu snu blíží. 

Možná, že by ten příběh o mě měl začínat nějak takto:

Bylo nebylo. Kdysi dávno se narodila jedna holčička. A do tohoto světa si sebou vzala sen.

 

Deep dance

21.01.2018

Včera jsem si tančila svůj "deep dance". Pro mne je to setkání sama se sebou v pohybu. Setkání s hluboko uloženými částmi sebe samé. Tanec hluboko ve svém těle se svými kostmi, svaly, krví. Tam jsou ukryté příběhy, které chtějí být viděny, slyšeny vyprávěny, prožity znovu.

Jsem zpátky, jen nevím, kde vlastně. Jak nazývat to místo, kde teď bydlím. Domov? Přechodný domov to snad ano. A jak nazývat to místo, kde se teď v životě nacházím? Přechodný stav? Snad ano.

Před pár dny byl pohřeb. Smrt prošla, protančila kolem nás. Ukázala se jako mysteriózní, magická strážkyně a průvodkyně do prostor, kam nám, pozůstalým, je ještě vstup odepřen.