Cesta blázna

Cesta ke spontánní radosti z prostého bytí.


Pravidelné lekce každou středu od 10h, prostor Artual, Ptaha 7, Letohradská 62 

Meditace smíchu je cesta do radostné přítomnosti. Pochopíte a prožijete na vlastní kůži, že esencionální, hluboká a neměnná radost je nezávislá na vnějších situacích.Toto poznání nás vede k tomu, že přijímáme život celistvě a nevybíráme si svou podmíněnou myslí pouze drobečky. Chci vás pomocí smíchu, hlasu, dechu, pohybu a svým příkladem vést k tomu, že si budete uvědomovat mnohem častěji než dřív, že jste v kontaktu se svou hlubší radostí. Že prožíváte radost z prostého faktu, že jste. Tato zkušenost vás vede k ocenění života jako takového. Pochopení, že jeho velikost dalkeko přesahuje naše kritické a nespokojené vnímání sebe samých a svých životů. Váš všednodenní život bude obohacen o úsměv, nadhled, laskavost a soucítění.
Meditaci smíchu a vůbec smích, jako duchovní praxi, jsem objevila před lety v oranžové knížce Oshových meditací. Začala jsem smích používat jako meditaci spolu se skupinkou podobně zaměřených "bláznů". Vytvořila jsem vlastní meditační vlnu, více zaměřenou na hlas a pohyb. Okolnosti se měnily, ale vzpomínka na dary, které smích přináší a na jeho léčivou sílu, zůstala. Prožila jsem několik spontánních probuzení, které doprovázel smích. Krásný, osvobuzující smích. Abych si byla při vedení meditací smíchu poněkud profesionálně jistější, udělala jsem si certfikát učitele jogy smíchu. Na setkáních " Cesta blázna" bych vám chtěla zprostředkovat zážitek osvobození, lehkosti, radosti, úlevy od tíže a přílišné serioznosti života. Někdy jsou tyto momenty vykoupeny slzami smutku i bolesti z toho, že jsme svou přirozenou radost ze života v sobě potlačili. Ale stojí to za to.

Úvodní odstavec čtenářům sděluje hlavní téma článku. Pokud jej zobrazíte i v přehledu všech článků, pomůžete čtenářům s rozhodováním, který příspěvek je pro ně zajímavý. Nezapomeňte úvodní odstavec odlišit od zbytku textu. V následujících řádcích najdete další tipy, jak články upravovat.

Jednoduché a krátké články vám pomohou udržovat čtenáře v obraze. Zajímavý úvodní odstavec a stručný, informativní obsah zaručí, že se k vám budou rádi vracet pro další novinky.

Prokrastinujete ? Sabotuje se? Nedaří se vám dodržovat nějaký řád, termíny? Nutíte se do plnění povinností a cítíte tíži a neochotu? A vyčítáte si to?