ZDROJE VNĚJŠÍ A VNITŘNÍ 

Cornwall

retreat pro dospělé ženy


rozpomínání se-sever-země-matka-oceán-síla-živly-meditace-pozornost-tělo-kameny-buňky-život-moudrost-hlas-zvuk-dospělost-pohyb-projev-ticho-vítr-dotek-výraz-smích-rytmus-důvěra-bolest-naslouchání-podstata-nezkrocená-slunce-otec-klid-příběh-milenka-místo-zlo-život-blízkost-porod--archetyp-východ-jasnost-prostor-intimita-rodina-strach-obejmutí-odevzdání se-příroda-přirozenost-zmatek-cykly-sex-jih-dítě-příliv-jizvy-odliv-hranice-já-opora-divokost-esence-srdce-poslušná-neznámo-lidskost-péče-západ-tvořivost-zákony-inteligence-vědomí-krása-přizpůsobivost-tajemství-dokonalost-mysl-hlubiny-vědomí-moc-záhada-šamanka-ty-střed-směřování-dívka-poznání-smysl-krev-dávat-pravda-zkušenost-zralost-žena-dar-pocit-smrt-mír-síla-bdělost-láska-nespoutanost-bláznivost-stáří-omluvy-zneužití-oběť-potřeby-výživa-krize-vítězství-muž-bratr-kořeny-vesmír-minulost-ztráty-spojení-hodnota-vize-radost-lehkost-kruh-uzavření

Vycházím z domu a po pár krocích se mi otevírá známé panorama pobřeží, útesů a nekonečně proměnlivé modři oceánu a oblohy. Zhluboka nabírám čistý vzduch do plic. Pouze těch pár kroků mě dělí od mého běžného života. Od starostí, od pocitů úzkosti, osamění a nedostatečnosti. Několik minut chůze, kdy se otevírám kráse kolem sebe. Cítím přirozenou vděčnost, že mohu toto všechno vidět, vnímat. Že mohu cítit vítr na své kůži, ve vlasech, slyšet křik racků. Sbíhám po úzké pěšince, protáhnu se křovím a jsem na "svém místě". Skalnatý břeh, vlny se přelévají přes kameny. Modrý horizont a nekonečné nebe. Usedám na zem. Obracím svou tvář na slunce, zavírám oči. Mysl je čistá a srdce je naplněné láskou.Kde jsou všechny ty obavy a strachy? A kde jsou má vítězství a uspokojení? Je to pomíjivé, jako všechny ty vlny a vlnky. Já jsem stejně, jako oceán v hloubce, klidná. Z tohoto místa vidím všechny své boje, vítězství i prohry, jako přirozenou součást života. Já je kapka vody v oceánu. Stejně nezměrná a stejně nepatrná.Komorní meditační sebepoznávací retreat na podporu léčení vztahu sama se sebou.

Jsme ztišené, otevřené, přijímající, odevzdané - sedíme tváří v tvář majestátnosti oceánu a vnímáme. Jsme milované. Jsme bytí. Čisté vědomí, které se vymyká racionálnímu úsudku.